Меню
Запитати
Запис на прийом

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 1,3 млрд людей у світі живуть з тією чи іншою формою порушення зору.

Хвороба очей найчастіше виникає через нехтування профілактиктикою.

За статистикою близько 80% випадків втрати зору можна було б уникнути у разі своєчасного лікування

 

Трохи загальновідомих міфів…

 Одна з реальних причин порушення зору - генетика. Фізіологічна причина короткозорості - неправильний розмір очного яблука та дефекти системи фокусування. Читання книжки чи сидіння перед екраном не можуть впливати фізіологічно, а спадковість на таке здатна.

 Традиційно, однією з причин погіршення зору вважають екрани телевізорів, монітори комп‘ютерів та дисплеї смартфонів. Насправді, науковці не знайшли зв‘язку між короткозорістю та часом, проведеним за моніторами ґаджетів.

 Втім, не виключено, що ми можемо відчувати певні симптоми, як-от напруження, сухість очей чи подвоєння зображення. Але зазвичай ці симптоми тимчасові і не мають впливу на розвиток хвороб ока. В сукупності такі симптоми називаються комп‘ютерний зоровий синдром. Він часто зустрічається в користувачів комп’ютерів - по всьому світу їх мають близько 60 мільйонів людей.

  Наукового підтвердження не знайшла також інформація, що шкідливо дивитися на монітори у темряві. Відповідно і читання при поганому світлі або ж лежачи - також не може призвести до хвороб очей.

Багато батьків вважають, що погіршити зір може сидіння на задній парті. Втім, бажання посадити дитину на першу парту - не виправдане. Дивитись на віддалені предмети - нормальна функція нашого ока, тому нашкодити зору задня парта не зможе. Сидіння ж за першою партою бажане дітям, що мають вади зору, які не підлягають корекції.

І нарешті про моркву. Справді, вітамін А бере участь у функціонуванні сітківки і його дефіцит може призвести до погіршення нічного зору. Втім, дефіцит має бути дуже великий, щоб мати якийсь негативний вплив. Але у зворотній бік це не працює, лікування проблем із зором поїданням кілограмів моркви не принесе результату. Те саме стосується і чорниці. Логічно, що ніякі біологічно активні добавки та фітопрепарати теж не матимуть жодного ефекту.

 

 

Пам’ятайте, консультації щодо вашого здоров’я, перш за все потрібно отримувати у вашого сімейного лікаря чи терапевта, педіатра.

Але найголовніше – не забувайте регулярно проходити обстеження у лікаря-офтальмолога, адже тільки він може дати рекомендації по збереженню зору, що підходять саме вам, вчасно виявити захворювання і призначити адекватне лікування.

 

 

 

 

Цікаві факти про медицину:

Шотландський військово-морський лікар Джеймс Лінд придумав, як «лікувати» цингу лимонами та апельсинами (у часи Лінда причини цинги ще не були відомі). Він опублікував результати своїх досліджень, але британський військово-морський флот продовжував доставляти морякам менш ефективний сік лайма. Тому цинга продовжувала бути головною причиною смерті моряків.

Увага! Ціни можуть змінюватися! Точну ціну уточнюйте безпосередньо в наших підрозділах або за номером телефону.

Чат-бот