У нашому центрі клінічні дослідження проводяться з використанням сучасного високотехнологічного лабораторного обладнання:
- Автоматичний гематологічний аналізатор "МЕК-7222К" (Японія) дозволяє з високою точністю і відтворюваністю провести якісне клінічне дослідження крові по 22 параметрам, включаючи 5 субпопуляцій лейкоцитів.
- Мікроскопічні дослідження здійснюються із застосуванням мікроскопів "Leica" (США).
- Для вивчення хімічних властивостей біологічних рідин використовується напівавтоматичний біохімічний аналізатор "Мікролаб-200" (Нідерланди).
- Дослідження калу на наявність кишкових паразитів проводиться на унікальному автоматизованому комплексі-станції для аналізу калу FE-5 (Великобританія) з одноразовими концентраторами для забору і фільтрації калу mini Parasep.
– Аналіз крові
Аналіз крові є одним з першорядних досліджень, що дозволяють оцінити стан кровотворної системи - її еритроцитарного, лейкоцитарного, тромбоцитарного ланок; визначити необхідність подальших досліджень з метою встановлення діагнозу, оцінити динаміку показників крові при лікуванні.
Автоматизований аналіз крові - це вихідне дослідження, яке доповнюється морфологічним дослідженням мазків крові мікроскопією з диференційованим підрахунком лейкоцитарної формули, підрахунком ретикулоцитів (незрілих еритроцитів), а також визначенням ШОЕ (швидкості осідання еритроцитів).
Однак необхідно враховувати, що: по-перше, показники аналізу крові неспецифічні, тобто подібні зміни можуть бути викликані цілих поруч різних причин. По-друге, далеко не всі патологічні процеси в організмі викликають зміни показників, що входять в загальний аналіз крові. Добре було б проводити дослідження в ранковий час. Переважно венозна кров, так як сучасні гематологічні аналізатори стандартизовані і сертифіковані для венозної крові. Крім цього, під час взяття крові з пальця можливий ряд методичних похибок, які стандартизувати дуже важко: якщо погано йде кров з пальця, це може призводити до склеювання тромбоцитів, руйнування еритроцитів, надходження міжтканинної рідини в кров і її розведення. Це призводить до значних похибок в одержуваних результатах. Кров з пальця допустимо брати в випадках: у дітей, пацієнтів з "важкими" венами, ожирінням, опіками, а також у хворих зі схильністю до венозного тромбозу і з захворюваннями крові.
– Аналіз сечі
Аналіз сечі загальний, поряд із загальним аналізом крові, відноситься до першорядних досліджень. Визначення фізико-хімічних властивостей сечі і мікроскопія осаду дозволяють судити про характер і вираженості патологічного процесу в органах сечовидільної системи; при патології інших органів дає додаткову діагностичну інформацію. У нашому Діагностичному центрі дослідження сечі проводиться рутинними уніфікованими методами. Використання автоматичних аналізаторів сечі має обмеження: до 10-20% результатів за основними параметрами можуть виявитися ложнозаниженнимі, що, в свою чергу, призведе до неправильного або несвоєчасного встановлення діагнозу. Крім того, для хворих урологічного, нефрологічного профілів, при прихованій патології нирок і сечовивідних шляхів дослідження сечі на аналізаторі не дає адекватної інформації.
Аналіз сечі по Нечипоренко - кількісне визначення елементів сечі в середній ранкової порції для діагностики прихованої патології в сечовивідних органах. Проводиться після загального аналізу сечі в разі виявлення незначних відхилень від норми. Якщо в загальному аналізі кількість формених елементів значна, то дослідження по Нечипоренко недоцільне.
Аналіз сечі за Зимницьким: визначаються коливання кількості сечі і її щільності протягом доби. Проба дозволяє оцінити функціональний стан нирок.
Аналіз добової сечі на білок, цукор, солі більш інформативний, ніж аналіз цих компонентів у одноразової порції, тому що протягом доби їх виділення значно коливається.
– Аналіз кала
Копрограмма дозволяє вивчити склад калових мас, будучи істотним доповненням в діагностиці захворювань шлунково-кишкового тракту. Включає в себе макроскопічне, хімічне і мікроскопічне дослідження, що оцінює ступінь перетравлення їжі, наявність запалення і кров'яного пігменту, паразитів.
Дослідження калу на наявність паразитів, їх фрагментів та яєць шляхом прямої мікроскопії: аналіз калу на гельмінти (глисти) не завжди достовірний, тому його потрібно проводити триразово, а також використовувати додаткові методи діагностики. Аналіз калу на найпростіші: виявляє наявність цистного і вегетативних форм лямблій, і, в окремих випадках, амеби і балантидія. Для виявлення вегетативних форм необхідно термінове дослідження свежевиделенних (теплого) калу, що буває дуже проблематично. Для достовірного діагнозу досить виявити цисти в калі. Однак це часто буває непросто, оскільки виділення цист нерегулярно, особливо при невеликій кількості паразитів. Для підвищення достовірності дослідження потрібно неодноразове (4-5 разів) дослідження калу (краще з прийомом проносних засобів). Тому в нашому центрі для встановлення наявності поточної лямблиозной інфекції ми можемо запропонувати високоінформативне дослідження калу на антиген лямблій методом імуноферментного аналізу (ІФА), що виключає необхідність багаторазових досліджень. У цьому аналізі визначається білок, що продукується лямбліями в процесі життєдіяльності, і в незміненому вигляді виділяється з калом.
Для підвищення ефективності клінічного дослідження калу на наявність кишкових паразитів в Діагностичному центрі використовується єдиний в Дніпрі унікальний автоматизований комплекс-станція для аналізу калу Diasis FE-5. Він розроблений з використанням новітніх технологічних розробок в області лабораторної діагностики і дозволяє істотно збільшити точність діагностики: підвищується Виявлення паразитів, поліпшується стандартизація методу і достовірність аналізу, оптимізується робота лаборанта. Техніка пробопідготовки включає використання одноразових концентраторів для забору і фільтрації калу Paraser, що реалізує принцип накопичення досліджуваних об'єктів.
Аналіз калу на приховану кров: позитивний результат свідчить про наявність прихованої кровотечі з шлунково-кишкового тракту. Проведення цього аналізу не вимагає особливої підготовки пацієнта і виконується як експрес-тест.
– Зішкребок з перианальних складок
дозволяє виявити яйця гостриків, а також, в окремих випадках, фрагменти стрічкових гельмінтів.
Рекомендується проводити триразово.
– Дослідження спинномозкової рідини (ліквору)
Визначення фізико-хімічних властивостей, вивчення клітинного складу має важливе діагностичне значення при захворюваннях центральної нервової системи і мозкових оболонок.
– Дослідження на демодекоз
Демодекоз: це інвазія, що часто зустрічається у людини (40-60% дорослих). Обумовлена широко поширеними в природі кліщами роду Demodex. Основним місцем їх проживання (часто у вигляді безсимптомного носійства) є особа.
Дослідженню піддаються вії, лусочкі повік, зішкріб шкіри лиця з уражених ділянок.
– Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка
Дозволяє встановити наявність і характер запального процесу, особливості мікрофлори, діагностувати ряд захворювань сечостатевих органів: бактеріальний вагіноз, інфекційні запальні процеси (гонорею, трихомоніаз), ураження грибами, а також встановити наявність непрямих ознак вірусної етіології ураження клітин (вірус простого герпесу, папіломавірус, цитомегаловірус).
– Дослідження еякуляту
Дослідження еякуляту є одним з методів діагностики гормональних порушень регуляції репродуктивної системи, і необхідно для вирішення питання про здатність виробляти потомство. Дозволяє також встановити наявність і характер запального процесу
– Дослідження секрету передміхурової залози
Забір секрету передміхурової залози після проведення масажу простати. Дослідження секрету дозволяє встановити наявність і характер запального процесу.
– Мікроскопічне дослідження мазка-відбитка зі слизової носа
Дане дослідження дозволяє встановити наявність і характер запального процесу, провести диференціальну діагностику з алергічними процесами, визначити ступінь їх вираженості.