Меню
Запитати
Запис на прийом

«Щодо сезонного грипу, то насправді цей епідемічний сезон є важчим, ніж сезон 2022 року. Тому що ми фіксуємо досить високі показники захворюваності. Вони ще не перевищують епідемічних порогів, але сумарно вже понад 1,8 млн українців перехворіли на грип чи ГРВІ. Це з 3 жовтня, коли у нас розпочався епідемічний сезон», – про це повідомив головний державний санлікар України Ігор Кузін наприкінці січня.

 

ЧОГО НЕ МОЖНА РОБИТИ ПРИ ГРИПІ?

НЕ МОЖНА безконтрольно збивати температуру.
Чому? Будь-який вірус, потрапляючи в організм, починає розмножуватися та вражати нові та нові тканини та структури людського тіла. Імунна специфічна відповідь запізнюється, і антитіла з'являться лише на 4-5 день, доти організм справляється підручними засобами. Гарячка - це не просто симптом захворювання, це потужний неспецифічний фактор захисту. При температурі понад 38 пригнічується розмноження вірусів. Тому різко збиваючи температуру 37.5, 38.0, 38.5 – людина не допомагає своєму організму. При лихоманці вище 39.0 звичайно слід вжити заходів, але краще температуру знижувати лише потроху, приблизно на один градус, не доводячи до “норми”.

 НЕ МОЖНА збивати лихоманку аспірином! (ацетилсаліцилова кислота).
Причиною цього є властивість аспірину розріджувати кров (основна дія препарату, що з успіхом застосовується в кардіології), що категорично ЗАБОРОНЕНО робити при грипі. Основною клітиною-мішенню вірусу грипу є як епітеліальні тканини верхніх дихальних шляхів, а й стінки судин. Вірус і так призводить до підвищення проникності капілярів, що може спричинити появу висипу або навіть кровотечі.

НЕ МОЖНА застосовувати антибіотики, тому що жодної дії на вірус вони не мають.


Оскільки при грипі страждають легені і тканини організму перебувають у стані кисневого голодування, то вкрай необхідно підтримувати в приміщенні адекватний стан повітря - часто провітрювати. Не переохолоджувати, а саме провітрювати. Затхле, задушливе та важке повітря в кімнаті призводить до затяжних процесів і про швидке одужання можна забути.

 

У нас Ви можете:

Отримати кваліфіковані поради сімейного лікаря щодо запобігання, лікування та реабілітації після перенесеного грипу чи ГРВІ.

Укласти декларацію з нашими сімейними лікарями та отримувати медичну допомогу у рамках договору з НСЗУ БЕЗОПЛАТНО.

Пройти УЗД легень для виявлення запалення

Пройти комплекс лабораторних досліджень для діагностики та виявлення негативного впливу на організм перенесеної інфекції (ЗАК, С-реактивний білок, Д-дімер, коагулограма, печінковий комплекс та інші)

Отримати консультації вузьких спеціалістів (кардіолога, невропатолога, ЛОРа та інших) з приводу ускладнень та їх запобігання.

 

 

Найкращій засіб вберегтися від сезонного грипу – ВАКЦИНАЦІЯ!

 

Замовити вакцину в Аптеках медичної академії >>

 

Звертайтесь за телефонами: (099) 298-35-45 (096) 395-51-07

 

 Будьте здорові!

Бережіть себе та оточуючих!

Не займайтеся самолікуванням!

 

Цікаві факти про медицину:

Перший тест на вагітність з'явився в Стародавньому Єгипті.
Медицина Стародавнього Єгипту була напрочуд добре розвинена. Лікарі вже тоді знали про метод, який використовується для виявлення вагітності на ранніх стадіях. Вони навіть намагалися визначити стать дитини.
Згідно з папірусом, який зберігається в Лабораторії Карлсберга в Данії, для того, щоб з'ясувати, чи була вагітна жінка, необхідно було виконати наступні дії: помістити ячмінні зерна та пшеничні зерна, змішані з піском, в 2 окремі мішки та зволожувати їх сечею жінки щодня. Пророслі зерна вказували на вагітність. Якщо проростав лише ячмінь, що жінка очікує хлопчика; якщо проростало лише зерно пшениці, це була дівчинка. Якщо зерна не проросли, жінка не була вагітна.

Увага! Ціни можуть змінюватися! Точну ціну уточнюйте безпосередньо в наших підрозділах або за номером телефону.

Чат-бот