Меню
Запитати
Запис на прийом


Основною причиною травматизму взимку стає ожеледиця, ранній початок темряви, слизьке взуття


Погіршення стану доріг призводить до підвищення частоти дорожніх пригод і зростання числа потерпілих. Найбільш часті пошкодження при цьому, за спостереженням медиків є: черепно – мозкові травми, перелами кісток кінцівок, сполучені травми...

ПОСПІХ-
основна причина травматизму!

 

Багато хто не помічає льоду, припорошеного снігом, в результаті чого падають і отримують різноманітні  травми. Крім того, значна частина травм пов’язана з громадським транспортом - підслизнувся та впав при вході до автобусу або тролейбусу так і  при виході з них. Особливо безпечними можуть бути падіння на слизьких сходинках. Діти та молодь люблять кататися на слизькіх доріжках та гірках.

Найбільш часто зустрічається перелом променевої кістки у типовому місці, переломи гомілкових кісток та ключиці, забиття плечової кістки, пошкодження зв’язкового апарату гомілкостопного та колінного суглобів, черепно-мозкові травми. Переломи верхніх кінцівок виникають через те, що, падаючи, людина інстинктивно виставляє вперед руку і завалюється на неї всією масою тіла. Аналогічно невдало виставлена нога ламається в області гомілки. У жінок цьому сприяє також і носіння взуття на високих підборах.

У людей похилого віку особливо часті переломи через вікові особливості їх скелету (підвищена крихкість кісток, зниження еластичності зв'язок та м’язів). Людям похилого віку без необхідності при ожеледиці з дому взагалі не рекомендується виходити. Цих же рекомендацій повинні дотримувати і вагітні жінки.

 

 

Зимовий період характеризується зниженням температури повітря,
що досить часто призводить до ПЕРЕОХОЛОДЖЕНЬ і ОБМОРОЖЕНЬ


Варто пам'ятати, що організм людини підтримує стабільну температуру тіла. Відхилення від цього показника на 2-2,5ºС може призвести до порушень фізіологічних функцій. Так, переохолодження знижує імунну систему й може викликати низку захворювань. Зокрема: застуди, тонзиліти, фарингіти, бронхіти, артрити тощо.

Розрізняють місцеве і загальне переохолодження. При місцевому переохолодженні частіше пошкоджуються відкриті ділянки тіла - обличчя, ніс, вуха, пальці рук тощо. Шкіра на обморожених ділянках тіла спочатку біліє, втрачає чутливість. Невралгію лицьового нерва ризикують отримати ті, хто не одягає взимку шапку. 

При охолодженні всього організму наступає загальне замерзання. У холодну погоду воно найбільш небезпечне для немовлят, людей похилого віку, людей із серцево-судинними недугами, захворюваннями щитоподібної залози, недостатньою вагою, знесилених дієтами, хронічними недугами, алкогольним сп'янінням, постійним перебуванням на морозі.

***

***

***

Профілактика ПЕРЕОХОЛОДЖЕНЬ і ОБМОРОЖЕНЬ

Кілька порад, які допоможуть уникнути переохолодження та обмороження:

  • Багатошаровість одягу: між шарами одягу утворюється повітряний прошарок, який утримує тепло;
  • Шапка і рукавиці - обов’язково: через долоні та оголену голову ви втрачаєте чимало тепла і можете захворіти;
  • Взуття із товстою підошвою: воно має бути просторим, добрим за розміром та не стискати ногу, щоби підтримувати нормальний кровообіг;
  • Рух: не стійте на місці, рухи прискорюють кровообіг не дають замерзнути; Для посилення кровообігу рухайте руками, пальцями ніг. Водночас, уникайте перевтоми: коли ви втомлені, то втрачаєте тепло швидше.
  • Не носіть важке. Важка ноша може перетиснути судини, внаслідок чого може виникнути обмороження.
  • Ситість: обов’язково поїжте перед виходом на вулицю;
  • Тепле пиття: плануєте деякий час бути на вулиці - візьміть із собою термос з чаєм;
  • Заходьте в тепле приміщення кожні півгодини: відчуваєте печіння на шкірі — шукайте, де зігрітися;
  • Не торкайтесь металу (руками або язиком). Ви ризикуєте обморозити шкіру у місці контакту.
  • Не носіть металеві прикраси: так ви уникнете ризику обмороження окремих ділянок чи холодових травм.
  • Не куріть і не намагайтесь зігрітись алкоголем: куріння  зменшує швидкість кровообігу в кінцівках, а алкоголь лише створює ілюзію тепла, а насправді призводить до величезної його втрати;
  • Будьте обережні, якщо працюєте з бензином при мінусовій температурі: можливе обмороження, якщо бензин потрапить на шкіру. Тож використовуйте водонепроникні рукавички.
  • Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому без нагальної потреби, якщо температура повітря нижча -10ºС. Уникайте подорожей на далекі відстані. Дбайте про те, щоб ваш мобільний телефон був завжди зарядженим.
  • Не будьте байдужими до оточуючих: підкажіть адресу пункту обігріву тим, хто цього потребує.

Через тривалий вплив низької температури тіло втрачає тепло швидше, ніж його виробляє. Дуже низька температура тіла призводить до того, що людина не може чітко мислити та пересуватись.


 

 

Цікаві факти про медицину:

Для людської мови необхідно задіяти 72 м'язи.

Увага! Ціни можуть змінюватися! Точну ціну уточнюйте безпосередньо в наших підрозділах або за номером телефону.

Чат-бот