Меню
Запитати
Запис на прийом

Осінь - справжній стрес для організму, при чому це відбивається не тільки на нашому настрої, але і на фізичному самопочутті.

Дощі, нестійка температура повітря, перепади тиску сприяють підвищенню захворюваності на застуду та грип. Головне завдання осіннього харчування - підвищення імунітету і адаптація до наступаючих холодів.

Не варто бігти в аптеку, запасаючись синтетичними вітамінними препаратами. Правильно підібраний осінній раціон додасть сили нашому організму і захистить від сезонних захворювань.

Ще у грудні 2017 року Міністерство охорони здоров’я разом із Центром громадського здоров’я та експертами-дієтологами презентували національні рекомендації зі здорового харчування та  визначили найважливіші групи продуктів, які повинні входити до щоденного раціону людини.

До складу рекомендованих продуктів увійшли сезонні овочі та фрукти, звичні та доступні молочні та кисломолочні продукти, різні види риби та м’яса. За структурою – це сім рекомендацій щодо здорового харчування дорослих і дітей старше 2 років, які допоможуть скласти власний збалансований раціон із корисних харчових продуктів і напоїв. 

 Тарілка здорового харчування

 

 

Як підготувати організм до сезону холодів?

Враховуючи національні та світові рекомендації восени, напередодні сезону холодів і застуд, важливо поповнити запас вітамінів і зміцнити імунітет. До того ж, різноманітний та збалансований осінній раціон допоможе уникнути сезонного погіршення настрою.

Споживайте більше овочів та фруктів! Яблука, морква, цитрусові повинні займати особливе місце в осінньому раціоні харчування. Не варто забувати і про заморожені овочі та фрукти.

Фрукти та овочі, оброблені за допомогою «шокової» заморозки відразу після збору, зберігають набагато більше вітамінів, ніж їх свіжі побратими, що лежать на прилавках тривалий час.

Вживати свіжі овочі та фрукти обережно слід тим, хто страждає захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Так як восени хронічні недуги загострюються. Тому якщо ви в зоні ризику, варто відмовитися також від смажених, гострих, кислих і жирних страв, щоб не дратувати слизову оболонку шлунку.

Найкращі способи приготування продуктів в осінній період - тушіння і запікання

Тушковані овочеві, рибні та м'ясні страви - найкраще рішення для харчування восени

 

Пропонуємо вам найбільш корисні осінніх рослинні продукти:

 

В цілому, осіннє меню повинно бути збалансованим, задовольняти потреби в калорійності і поживних речовинах.

Треба нагадати також про молочну продукцію.

Сири, кефір і йогурти ідеально різноманітять ваш раціон, насичуючи організм необхідною енергією без шкоди для фігури.

Кисломолочна продукція захистить вас від порушення мікрофлори у кишківнику, тому молочні і кисломолочні продукти необхідно вживати восени щодня. 

 

З настанням холодів організм, прагне запастися енергією, тому в цей період важливо не налягати на жирну їжу.

Ви помітили, як хочеться їсти, коли за вікном погана погода? Чай або кава з випічкою здаються ідеальним варіантом, але це не так. Намагайтеся замінювати калорійні страви м'ясом птиці, риби, горіхами і авокадо. Ці продукти забезпечать організму повноцінне харчування і не завдадуть шкоди фігурі.

Також восени теплі супи знову стають актуальними. Перші страви дають відчуття ситості і вельми корисні для травлення.

       

А що ж робити, коли хочеться солоденьких калорійних смаколиків?

Намагайтеся замінювати їх сухофруктами, горіхами і медом.

А якщо чаї теж добирати з ароматичними добавками, що зробить їх смак особливо яскравим і насиченим.

 

І, звичайно ж, незмінним правилом осені вважається активний рух.

Осінь — ідеальний час року для занять спортом на свіжому повітрі. Літня спека вже спала, ще не так холодно. Прогулянка в парку або лісом, скандинавська ходьба, їзда на велосипеді, похід — обирайте, що вам більше подобається, і вперед. Грайте в фрісбі, бадмінтон і футбол. Зовсім не обов'язково катувати себе важкими тренуваннями — просто намагайтеся більше рухатися.

 

 Знаходьте чарівні моменти і в цій прекрасній порі.
Гуляйте при будь-якій можливості, грайте в листі, милуйтеся неймовірними краєвидами і насолоджуйтеся кожною миттю, щоб залишатися життєрадісними і здоровими!

 

 

Цікаві факти про медицину:

З самовідданістю французьких лікарів, нехай часом і межує з безумством, пов’язаний ще один цікавий факт: Ніколаус Міновіці з Франції цікавився питаннями асфіксії — удушення. Щоб описати цей стан, він особисто ліз в мотузяну петлю і просив помічників відзначати стадії удушення за допомогою секундоміра.

Увага! Ціни можуть змінюватися! Точну ціну уточнюйте безпосередньо в наших підрозділах або за номером телефону.

Чат-бот